Wiosna w pełni i również u nas wiosenne aktywności cieszą naszych przedszkolaków. Kwiecień rozpoczęliśmy od ‚Prima Aprilis” czyli od pierwszo-kwietniowych żarcików. Wszyscy podzielili się z innymi swoimi doświadczeniami dotyczącymi tego dnia i przy okazji omówiliśmy z dziećmi wiersz Jana Brzechwy pt: „Na wyspach Bergamutach”. Następnie objaśniliśmy dzieciom co oznacza słynne kwietniowe przysłowie; „Kwiecień plecień poprzeplata trochę zimy trochę lata” nawiązując do warunków pogodowych. Przy okazji zwróciliśmy uwagę na jak ważny jest odpowiedni ubiór i dostosowanie się do różnych warunków pogodowych. Kolejnym tematem w kwietniu były zagadnienia związane z autyzmem i problemami osób u których zdiagnozowano tę chorobę. Dzieci zapoznali się z pojęciem tolerancji. Zbliżając się do świąt wielkanocnych skupiliśmy się na przygotowaniu dekoracji świątecznych. Odpowiednio wcześniej zasialiśmy owies w doniczkach a następnie zrobiliśmy piękne stroiki „Wielkanocne”. Oprócz tego malowaliśmy pisanki zrobiliśmy „Palmy wielkanocne” oraz dekorowaliśmy koszyczki wielkanocne. Najfajniejszą aktywnością dla naszych przedszkolaków była zabawa „Easter Egg Hunt” czyli poszukiwanie czekoladowych jajek w naszym przedszkolnym ogrodzie.
Wydarzeniem miesiąca było warsztaty i pokaz „fluorescencji” czyli zjawisko emitowania światła przez substancję uprzednio wzbudzoną poprzez pochłonięcie światła.
Pod koniec miesiąca zajęliśmy się tematami związanymi z ekologią oraz w jaki sposób możemy pomóc planecie „Ziemi” aby służyła nam jak najdłużej? Zorganizowaliśmy wspólne porządkowanie naszej okolicy.
Ostatniego dnia miesiąca kwietnia wybraliśmy się na farmę Rzeszowską na „wielkie wiosenne kopanie”. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Nie zapominamy o pracach z pomocami Montessori oraz o naszych regularnych zajęciach. Na zajęciach z sensoryki zrobiliśmy planetę „Ziemię” z pianki do golenia, tworzyliśmy pisanki za pomocą soli i farby, „slimy” z nasionami chia oraz palmy wielkanocne z suchych kwiatów i traw. Lekcja ciszy nadal jest kontynuowana i też przy okazji robimy w ciszy różne ciekawe zadania np. „mandale wielkanocne” czy też podawanie jajka za pomocą łyżeczki.
Nasza kuchnia również obfitowała w różne pyszności. Upiekliśmy: ciasteczka w kształcie kurczaczków, babeczki wielkanocne bezglutenowego mazurka oraz ciasteczka w kształcie „Ziemi”.
Na języku angielskim uczyliśmy się słówek o świętach „EASTER” oraz „action verbs”.
































































